Adidas’ın Yeni Gözde Ürünü: Predator Mutador 20.1 Krampon

Futbolla ilgilenen erkeklerin vazgeçilmez ürünü olan kramponlar için en iyileri üreten markalardan biri de kuşkusuz Adidas’dır. Adidas, yeni tasarımıyla adından sıklıkla söz ettirecek yeni sezon Predator Mutador 20.1 kramponunu piyasaya sürdü.

Alışılmadık çizgilere ve değişik bir dizayna sahip olan bu krampon, sahada ayağın topu daha iyi kavramasına olanak sağlarken aynı zamanda ayağın hareket kabiliyetine de yeni bir soluk getirmektedir. Kramponun tasarımında ayağın üst ön kısmına denk gelecek olan kauçuk yapı, bahsetmiş olduğumuz bu top kavrama kabiliyetine katkıda bulunurken aynı zamanda ürünün ismine ilham oluşturacak yapının da ta kendisi olmuştur.

“Demonskin” olarak görmeye alışacağımız bu yapı, Adidas Predator Mutador 20.1’e sert bir duruş verirken aynı zamanda ayağın orta kısmına doğru ayağı saran kumaş tasarımıyla sahada ayağınızın krampon içerisinde sakatlanmalara karşı korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda tasarımda dikkat çeken bir başka öğe olan bilekli krampon modeli, ayağın hareket kabiliyetini arttırdığı gibi bileğin de sağlam bir duruşa sahip olmasına yardımcı olarak sakatlanma risklerine karşı kişiyi korur.

Adidas Predator

Demonskin Taban Özellikleri ile Mükemmel Tutuş Sağlar

Kramponun alt kısmında yer alan 360 derecelik çiviler ise zemine tam tutunuş sağlayarak performansı ekstra arttırır. Üst kısmındaki kauçuk dikenli yapı ise tıpkı alt kısım gibi tutuş özelliği barındırdığından saha içinde yakalanan pozisyonların olumlu şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur. Son olarak değinebileceğimiz özellik ise Adidas Predator Mutador 20.1’in uç kısmı. Tasarımında ayağın ucuna doğru sivrilen bir yapı tercih edilen bu krampon, ayağın üst kemik kısmından kavrayıcı bağcıklı yapıyla bütünleşik olarak oyun esnasında sahada hem hızlanmanızı hem de daha kontrollü oynamanızı sağlar.

Adidas krampon

Adidas bu alanda kendisini geliştiren global bir marka olduğundan, piyasadaki çoğu Adidas krampon da hem maç yapılan sahanın özelliklerine hem de oyuncuların saha içerisinde bulundukları pozisyonlara göre düşünülerek her ortama uygun olacak şekilde yeni tasarımlar ve farklı modeller piyasaya sürülmektedir.