Nike Air Zoom BB NXT Basketbolda Enerji Dönüşümünü Hızlandırıyor

Nike Air Zoom BB Nxt serisi ile dikkatleri üzerine çeken marka, Şubat 2020’den itibaren yeni ürünlerini basketbol severlerin beğenisine sunmaya başladı. Yüksek yastıklama teknolojisi ile birlikte daha rahat bir koşu ya da yürüyüş deneyimi sunan spor ayakkabılar; tasarımları ve renkleri ile de dikkat çekiyor.

Serinin lansmanında söz olan Nike basketbol ayakkabıları yaratıcı direktörü Ross Klein, basketbol için üretilen spor ayakkabıları, bir arabaya benzetmiştir. Klein’e göre her iki ürün de çok özel bir iş yapmaktadır. Ancak bu özel işi tek başına değil, birlikte uyum içinde çalışan birçok parçalar sayesinde yürütebilmektedir. Air Zoom BB NXT serisini özel kılan da esasında bu anlayış. Yüksek yastıklama teknolojisi sayesinde konforlu, hoş ve sade tasarımı ile kendinizi şık hissedeceksiniz.

Nike Air Zoom BB Nxt Hakkında Genel Bilgiler

Nike basketbol ayakkabısı olarak sunduğu bu seride Dynamic Fit sistemi adını verdikleri bir teknikten yararlanmıştır. Ayağı tamamen saran ve hareket kabiliyetini arttıran bu yapı oyuncuya tam kontrol kazandırır. Yeni nesil dış tabanı ile birlikte, ürün oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Bu sayede oyuncu hızlı tepkiler verebilir. Ürünün bilek kısmı dolgulu bir materyalden yapılmıştır. Bu durum ekstra rahatlık sağlar. Nike Zoom spor ayakkabı burun kısmında kauçuk malzemeden yararlanılarak üretilmiştir.

nike air zooom

Kauçuk kısım dayanıklılığı arttırır ve sürtünmelere karşı koruma sağlar. Topuk kısmında yer alan düşük profilli zoom air kısmı, hızlı tepki veren yastıklama için özel olarak tasarlanmıştır. Nike spor ayakkabı modellerinin bir çoğunda olduğu gibi orta tabanda köpükten yararlanılmıştır. Köpük orta taban, ayakkabıyı hafifletirken manevra kabiliyetini arttır. Son olarak eskime hızını yavaşlatmak için dış taban bölgesinde yavaş aşınan kauçuklardan faydalanılmıştır.

Tecrübe ve Yaratıcılığın Ortak Ürünü : Nike Air Zoom BB Nxt

Nike kadın spor ayakkabı ve Nike erkek spor ayakkabı modelleri ile birçok kullanıcının gönlüne taht kurmuş olan marka, esasında ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübe ile piyasadaki lider konumunu sürdürüyor. Phil Knight tarafından ABD’de kurulan, ancak maliyeti düşürmek amacıyla ilk olarak Japonya’da üretilen Nike spor ayakkabılar, dönemin lider markaları Adidas ve Puma ile yarışabilmesi için üretilmiştir. Nike’ın ilk ayakkabıları, yalnızca 7 dolardan satışa sunulmuştur. Marka daha sonra çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetleri ile ismini duyurmuştur. Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçasının ismini taşıyan marka, logosu ve sloganı ile bilinirliliği en yüksek olan şirketlerden biridir. Binlerce tasarımcısı ve sahip olduğu tecrübe ile yoluna devam eden Nike, Air Zoom BB NXT serisi ile adından yine söz ettirmeyi başarmıştır.