Adidas James HARDEN Basketbol Ayakkabısı

Basketbol uygun ekipmanlarla özel yeteneğe sahip kişiler tarafından oynandığında, şahane bir görsellik sunmaktadır. Adidas James Harden basketbol ayakkabısı da tam bu kesişim noktası üzerinde yer almaktadır.

Sporun sanata en çok yaklaştığı nokta olarak kabul edilen basketbol, ilk defa 1891 yılında ABD’nin Massachusetts eyaletinde bir beden eğitimi öğretmeni tarafından bulunmuştur. James Naismith, oyunun amacını tahtadan yapılmış sepetlere topu atmak olarak belirlemiştir. İngilizce’de sepet anlamına gelen “basket” kelimesi, oyunun isminde belirleyici olmuştur. Türkçe diline çevrildiğinde sepet topu anlamını taşıyan bu oyun ilk kez yedi kişilik takımlarla ve yirmişer dakikalık üç devre üzerinden oynanmıştır.

Bugün futboldan sonra, en çok takip edilen ve oynanan spor dalı da basketboldur. Adidas spor ayakkabı üreten en önemli global markalardan biridir ve dönem dönem basketbola özel serileri, koleksiyonları piyasaya sunmaktadır.

Adidas James Harden Basketbol Ayakkabısının İlham Kaynağı

NBA’deki en ikonik görünümlerden birine sahip olan James Harden, kabasakal lakabı ile de tanınmaktadır. 2018-2019 yılları basketbolcunun kariyerinin altın yılları olarak kabul edilmektedir. Gelin Adidas basketbol ayakkabısına ilham kaynağı olan Harden’ı birlikte daha yakından tanıyalım.

Harden, James Edward ve Monja Harden çiftinin üçüncü çocuğu olarak ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğmuştur. Annesi ile çok iyi ilişkilere sahip olan Harden’ın babası ile iyi ilişkileri olduğu söylenemez. Bu sebeple kendisi annesinin soyadını kullanmıştır. 2009 yılında Arizona State Üniversitesindeki bir maçta üstün bir performans sergilemiştir. Maçı izleyen profesyoneller, Harden’a ulaşmış ve onun kaderini adeta değiştirmiştir. Harden 2009 yılından itibaren NBA liginde boy göstermiştir.

NBA’in en çok konuşulan oyuncularından biri olan Hardeen, yakın arkadaşı Kanye West ile Adidas için bir basketbol ayakkabısı dizayn etmiştir. Adidas spor ayakkabı erkek ve Adidas ayakkabı kadın arayışı içerisinde olanlar bu koleksiyona göz atabilirler.

Adidas James HARDEN Basketbol Ayakkabısı

Adidas Türkiye, koleksiyonu James Harden’ı onurlandıran dayanıklı basketbol ayakkabısı olarak sunmuştur. Aşınmaya karşı ekstra dayanıklı yapısı ile günlük kullanım için idealdir. Balıksırtı bir modele sahip olan koleksiyon esnek yastıklama ve geniş burun kısmı ile yüksek konfor sunmaktadır. Normal kalıpta üretilen, ergonomik bağcık sistemine sahip olan bu ayakkabılarda saya kısım kumaştır. Burun kısmı ise sentetiktir. Hafif ve nefes alabilen bir yapısı vardır. Yüksek düzeyde zemin tutuşu sağlar. Orta tabanı oldukça esnektir. Dış taban dayanıklılığı arttıran kauçuk materyalden yapılmıştır.

Eğer Adidas James HARDEN basketbol ayakkabısı hakkında daha çok fikir sahibi olmak isterseniz Dalkılıçspor.com’a göz atabilirsiniz. Adidas indirim oranları ve çok çeşitli modelleri ile Dalkılıçspor.com size istediğiniz ürünü uygun fiyata sunabilir.