Converse All Star Yıllara Meydan Okuyor

Yılların moda ikonlarından biri olarak bilinen Converse All Star serisinin ilk ürünü 1908 yılında Massachussetts’de üretilmiştir. Marquis Mills Converse tarafından kurulan şirket, kısa sürede büyümüş ve bir dünya devi haline gelmiştir. Bugün de başarı halkasına yeni zincirler eklemeyi başaran Converse, yeni serisi Chuck Taylor70 ile Türkiye’deki sevenleri ile buluşuyor.

Başlangıçta bir kauçuk ayakkabı üreticisi olarak işe başlayan Mills Converse, daha sonra bez ayakkabı üretimine doğru kaymıştır. 1910’lu yıllarda, günde yaklaşık 4000 ayakkabı üreten şirket bugün günde binlerce ayakkabı üretmekte ve satmaktadır. 1915 yılında tenis için üretilen bu atletik ayakkabılar, 1917 yılından sonra basketbol sahalarında da görünür hale gelmiştir. Bu nedenle 1917 yılı şirket için adeta bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Seriye ismini veren Chuck Taylor da bu dönemde şirket bünyesine dahil olmuştur.

converse chuck taylor spor ayakkabı

Converse All Star’ın Hiç Eskimeyen Serisi : Chuck Taylor70

Bir basketbol oyuncusu olan ve Converse kullanan Chuck Taylor, kauçuk ayakkabıların ayağını ağrıttığı gerekçesi ile şirkete başvurur. Bunun üzerine şirket Taylor’ı ürün geliştirme bölümünde işe alır. Taylor, deneyimlerinden yola çıkarak, nasıl bir ayakkabının konforlu bir spor deneyimi sağlayacağının izini sürer. Kendi deneyiminden yola çıkan Taylor, 1923 tarihinde All Star 70 serisine imzasını atar. Koleksiyonun en çok tercih edilen ayakkabıları ise Converse Chuck Taylor All Star siyah olur. NBA liginden birçok basketbolcunun tercih ettiği ayakkabıların ünü, televizyon aracılığı ile tüm dünyaya yayılır.

Dywane Wade, Jason Williams, Cheis Quinn Udonis Haslem, Maurice Evans, Orien Greene, Andre Miller, Vladimir Radmonovic, Michael Jordan serinin başlıca müdavimlerindendir. Koleksiyon, 2020 yılının Şubat ayı itibari ile küçük rötüşlar ve desteklemeler ile birlikte yeniden piyasaya sürülmüştür. Böylelikle klasik Converse All Star kadın ve erkek modelleri raflarda yeniden yerini almıştır.

converse chuck taylor spor ayakkabı

Converse All Star Chuck Taylor 70 Koleksiyonunun Genel Özellikleri

  • Serinin ilk ayakkabıları, bilek kısmından biraz yukarıda yer alıyordu. Daha sonra bilekte biten Converseler de üretildi.
  • Bugün çok tercih edilen Converse ayakkabı, şirket kurulduktan yaklaşık on yıl sonra Chuck Taylor tarafından geliştirilmiştir. Bu sebeple seri, Converse Taylor olarak da bilinmektedir.
  • Serinin tüm ayakkabıları hafif ve dayanıklıdır.
  • Ayakkabılar mükemmel bir esnekliğe sahiptir, hareket kabiliyetini sınırlandırmaz.
  • Ayakkabı yüzeyinin üzerinde yer alan medikal delikler, hava akışını arttırır. Ayakkabı içerisinde mikroorganizmaların artmasını ve terlemeyi engeller.
  • Serinin tasarımı adeta zamansızdır. İster kot pantolonunuzla isterseniz bir elbise ile kombinleyebilirsiniz.
  • Converse All Star beyaz, siyahtan sonra en çok tercih edilen renktir.

Chuck Taylor 70 koleksiyonunun en çok tercih edilen modellerine DalkılıçSpor.com üzerinden en uygun fiyatlarla ve kolayca ulaşabilirsiniz.

converse chuck taylor spor ayakkabı