Nike Hypervenom Phantom Lanse Edildi

Sizce dünyada en çok tercih edilen spor dalı hangisi? Evet, bildiniz! Yapılan son araştırmalara göre, dünyada yaklaşık dört milyar takipçisi bulunan futbol, en çok sevilen ve en çok tercih edilen spor dalı. Orta Çağ Avrupa’sında ortaya çıkan ve daha sonrasında tüm dünyaya yayılan bu oyun, 21. Yüzyılda da popülerliğini korumaya devam ediyor. Spor malzemeleri üretimi konusunda bir dünya lideri olan Nike Hypervenom Phantom serisi ile futbol oynamayı sevenlerin ve bu alanda profesyonel olanların imdadına yetişiyor.

Bir krampon serisi olan Hypervenom Phantom, yüz yıla yaklaşan tecrübeyi futbol aşkı ile birleştiriyor. Krampon üretimine neredeyse yarım asır önce başlayan Nike, dayanıklılık problemlerini aşmış konforlu bir futbol ayakkabısı serisini hayranları ile buluşturdu. Biz de bu yazımızda serinin öne çıkan özelliklerine değineceğiz.

Üstün Performans İçin Nike Hypervenom Phantom

Koleksiyonun son halkası henüz tamamlanmış olsa da, serinin 90’lı yıllarda başlayan bir serüveni olduğunu söylemek mümkün. İlk çıkan Hypervenom Nike serisi o dönem için devrimsel bir nitelik taşısa da bazı dayanıklılık problemlerine sahipti. Bu durumu çözmek için kolları sıvayan Nike, ikinci nesilde bu sorunu daha fazla sentetik ürün kullanarak aşmıştır. İki binli yılların en çok tercih edilen futbol ayakkabıları da Nike Hypervenom Phantom 2 olmuştur. Hem bilekli hem de klasik modelleri bulunan bu serinin bir üst versiyonu ise geçtiğimiz günlerde satışa çıktı.

Futbolcuların performanslarını arttırmaya yönelik olan bu kramponlarda, Flyknit teknolojisinden yararlanılmıştır. Flyknit teknolojisi sayesinde ayağı bir çorap gibi saran kramponlar, dayanıklı bir kumaştan oluşturulmuştur. Hafif ipliklerden oluşan malzemenin dokunması ile elde edilen tek parça kumaş sayesinde, sporcunun ayağı ayakkabı platformuna sabitlenir. Bu sayede futbolcuların hareket kabiliyeti sınırlanmaz. Sporcuların üst düzey performansa en kısa sürede ulaşabilmesi için üretilmiş olan bu serinin Phantom, Phatal, Phelon ve Finish gibi farklı modelleri de bulunmaktadır. Nike Hypervenom bilekli krampon esasında Phantom modeli işaret etmektedir.

Neymar’ın Tercihi: Nike Hypervenom Phantom Serisi

Nike Hypervenom serisi hem amatör olarak hem de profesyonel olarak futbol ile ilgilenenlerin ilgisini çekmiştir. Lewandowski, Cavani, Rooney, Sneijder giibi yıldızların da tercih ettiği koleksiyonun müdavimlerinden biri ise Neymar’dır. Nike ile işbirliği yapan Neymar için özel olarak tasarlanan Alegria serisi, efsane oyuncunun kişiliğini de yansıtıyor. Daha önceleri Nike Hypervenom Phantom siyah kramponları tercih eden Neymar, koleksiyonu “farklı şeyler yapmaya imkan veren cesaret” ile özdeşleştirmiştir. Çok tercih edilen Nike Hypervenom Neymar serisi de Phantom model birçok kramponu içeriyor.