Under Armour Koşu Ayakkabılarının Teknolojik Özellikleri

Amerikan spor giyim markası olan Under Armour, 1996 yılında ABD’nin Baltimore şehrinde kurulmuştur. Amerikan futbol oyuncusu olan Kevin Plank, kendi deneyimlerinden yola çıkarak bugün birçok kişiye ilham ve motivasyon kaynağı olan Under Armour’u yaratmıştır. Zor bir egzersiz programına sahip olan Plank, teri hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaştıran, bedenin kuru kalmasını sağlayan bir spor tişörtü üretir. Bu tişört, aynı yıl Atlanta Falcon takımının favori spor kıyafeti olur. Böylece Plank’ın büyükannesinin garajında başlayan hikaye, global pazara taşınır. Çeyrek asırlık tecrübesi ve hiç bitmek bilmeyen heyecanı ile Under Armour, bugün spor giyim pazarında yeniliğin temsilcilerinden biri olarak kabul edilmektedir. ABD’de “teknolojik ürün” firması olarak algılanan marka, NASA ile birlikte çalışarak ısıyı yakalayan ve depolayan ürünler çıkarmıştır. Biz de bu yazımızda Under Armour koşu ayakkabısı modellerinin teknolojik özelliklerinden ve genel yapısından bahsedeceğiz.

Under Armour Koşu Ayakkabılarının Genel Yapısı

Açık havada yürüyüş yapmak veya tempolu bir şekilde koşmak… Sizin tercihinizin hangisi olduğunu bilmiyoruz, ancak uzmanlar her iki seçeneğin de bedeni tazeleyen, kan akışını hızlandıran ve zihni rahatlatan bir deneyim olduğu konusunda hemfikir. Fakat her spor aktivitesinde olduğu gibi, koşarken de doğru ekipmana sahip olmak son derece önemli. Zira, koşu ayaklar ve vücut üzerinde çok fazla stres yaratan bir aktivedir. Doğrusal bir şekilde hareket halinde olduğumuzda, ağırlığın dengeli bir şekilde dağıtılması ve her seferinde yüzeye yumuşak ancak sağlam bir iniş yapmak son derece önemlidir. Size bunu sağlayabilecek, çok az sayıda ürün ve marka olduğunu söyleyebiliriz. Under Armour spor ayakkabı seçeneklerinden, koşu için özel olarak üretilmiş ürünleri seçebilirsiniz. Teknolojik özellikleri ile ön plana çıkan Under Armour koşu ayakkabısı modelleri denge, sağlamlık ve esneklik gibi üç temel kavramdan hareketle tasarlanmıştır.

Under Armour koşu ayakkabıları, ayağı sabitleyerek daha verimli adım atmanızı sağlar. İç kısmında yer alan ekstra yapı ve yastıklama ile daha uzun mesafeler koşmanıza imkan tanır. HOVR teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Bu sayede, darbe etkisi yok edilir ve her adımda enerji kazanımı sağlamak amacıyla “sıfır yer çekimi” hissi verir. Under Armour kadın koşu ayakkabısı ve Under Amour erkek koşu ayakkabısı modellerinin dış kısmında özel bir fileden yararlanılır. Çok hafif ve nefes alabilen yapıya sahip olan bu file, ayağın ihtiyaç duyduğu noktalara destek olur. Koşu ayakkabılarının dış kısmında sert dış topuk dolgusu kullanılmıştır. Bu sayede ayak, ayakkabının içerisinde sabitlenir ve olası sakatlanmaların önüne geçilir. EVA orta taban sayesinde, mükemmel bir yastıklama ile ayaklar rahat ettirilir ve atılan her adım da kendinizi bulutların üzerinde bulursunuz. Dış tabanda yer alan karbon kauçuk bölmeler, yere tam olarak tutunmayı sağlar ve darbe etkisine maruz kalan bölgelerde çeşitli sorunlar oluşmasının önüne geçer.

Bir spor ayakkabısından beklenmeyecek kadar teknolojik detaya sahip olan Under Armour koşu ayakkabı modelleri ve daha fazlasına, geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatları ile Dalkılıçspor.com’dan ulaşabilirsiniz.