Adidas Terrex Koleksiyonu Beğeni Topluyor

Gündelik hayatı koşuşturmaca ile geçen kişiler bilir ki, konforlu ve rahat bir ayakkabıya sahip olmak birçok şeyden daha önemlidir. Çünkü gün boyu uzak ya da kısa mesafeler aşarız, toplu taşıma araçlarına iner bineriz veya uzun süreler ayakta beklemek zorunda kalırız. Genellikle gün sonunda istediğimiz tek şey ayaklarımızı şöyle bir uzatıp dinlenmek olur. Ancak gün boyu ayağınızı hem iç hem de dış tabanı ile destekleyen, kaydırmayan, hareket kabiliyetinizi arttıran ve sizi hem darbelerden hem de soğuktan koruyan bir ayakkabı, eve gidip kendinizi bir kanepeye bırakma hissinden sizi uzaklaştırır. Biz de bu yazımızda, size soğuk kış günlerinde tam da böyle bir his verecek bir seriden söz edeceğiz: Adidas Terrex koleksiyonu! Hem yaz hem de kış aylarına uygun olarak geliştirilen bu koleksiyon Adidas’ın en çok beğenilenlerinden. Biz de bu yazımızda Adidas Terrex kadın ve Adidas Terrex erkek modellerinden bahsedeceğiz.

Adidas Terrex Koleksiyonunun Ardındaki Güç

Adidas Terrex’in ardındaki güç hiç şüphesiz yıllara meydan okuyan bir deneyim ve hala ilk günkü heyecanla hazırlanan tasarımlar… Bugün dünyanın en büyük spor malzemesi üreticilerinden biri olan Adidas, Almanya’nın Bavyera eyaletinde kurulmuştur. Adolf ve Rudolp kardeşlerin kundura dükkanı, bugün dünyanın dört bir yanındaki dev mağazalarla sporseverlere hizmet eden büyük bir oluşuma dönüşmüştür. Adolp ve Rudolp kardeşler, öncelikle jimnastik ayakkabısı, tenis ayakkabısı, çivili ayakkabı ve koşu ayakkabısı üretirler. 1928 yılındaki dünya olimpiyatlarında çok beğenilen ürünler, hızlı bir şekilde tükenir. Her şey tam yoluna girdi derken, kardeşler arasında çıkan bir anlaşmazlık şirketin ikiye ayrılmasına neden olur. Adolp Dassler, kendi isminin ve soyisminin ilk üç harfini birleştirerek Adidas’ı kurar. Geçmişten ilham alan Adidas Terrex modellerinin ardında işte tam olarak bu güç vardır.

 

Adidas Terrex Koleksiyonunun Öne Çıkan Özellikleri

Birçok mevsim tercih edilebilecek Terrex koleksiyonunun en dikkat çeken özelliği, yenilikçi tasarımın klasik çizgilerle buluşmuş olmasıdır. Koleksiyon esasında soğuk ve yağışlı havalarda koşu veya yürüyüş yapmak için üretilmiştir. Hemen her koşulda güvenli bir zemin tutuşu sağlar. Bu sayede, ayağınıza aldığınız darbelerden sizi korur. Hareket kabiliyetinizi arttırırken, açık hava yürüyüşlerinizde karşılaşabileceğiniz kazaları önler. Koleksiyonun ayakkabılarının ön kısmında dayanıklı sentetik deriden yararlanmıştır. Sentetik deri, sürtünmeye ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Ayakkabının ikonik burun kısmı, ayakların sıcak kalması için özel olarak tasarlanmıştır. Adidas Terrex bot modellerinde ise bu yalıtım güçlendirilmiştir. Serinin öne çıkanlarından olan Adidas Terrex Swift ise bot görünümünden hoşlanmayanlar için üretilmiştir. Ayağı sıkıca kavrar, orta tabanı destekler ve darbelere karşı korur.