İkonik Tasarımıyla Puma Roma Koleksiyonu

1924 yılında kurulan Puma, Alman spor giyim markasıdır. Adidas’ın kurucusu Adolf Dassler’in abisi Rudolf Dassler tarafından kurulmuştur ve bugün dünyanın en büyük spor giyim markalarından biri olarak kabul edilmektedir. İki kardeş arasındaki anlaşmazlıktan doğan Puma, yüz yıla yaklaşan tecrübesi ile bugün dünyanın hemen her yerinde bilinen bir marka. İkonik tasarımı, yenilikçi teknoloji ile buluşturmayı kendisine misyon edinmiş olan Puma’nın en özel serilerinden birinden bahsedeceğiz bugün: Puma Roma Koleksiyonu!

İlk defa 1958 yılında görücüye çıkan bu koleksiyon, daha çok atletizm sporu ile ilgilenenler için tasarlanmıştı. Atletizm pistlerine uygun olarak üretilen koleksiyonun dikkat çeken yönü ise keskin çizgiler ve birbirine kontrast olacak şekilde kullanılan renklerdir. Biz de bu yazımızda Puma spor ayakkabı koleksiyonlarından biri olan Roma serisini ele alacağız.

Puma Roma Koleksiyonunun Genel Özellikleri

Puma ayakkabıların efsane bollerinden biri olarak kabul edilen Roma serisi, atletizm pistlerinde ter atan sporcular için tasarlanmıştır. Yüksek yastıklama teknolojisinin kullanıldığı Puma koşu ayakkabıları sentetik deri dış materyalden üretilmiştir. Ayak parmaklarının yer aldığı bölge “T” tasarım olarak bilinen özel bir dizayn ile şekillendirilmiştir. Mükemmel bir bağcık sistemi vardır, ayağı ayakkabının içine sabitler ve olası kazaların önüne geçer. Roma koleksiyonunun en dikkat çeken yanlarından biri de orta tabana yerleştirilen yastıklamadır. Bu yastıklama, ayak kemerini destekler ve dayanıklılık ile konforu arttırır.

Puma Roma kadın spor ayakkabı ve Puma Roma erkek spor ayakkabı modellerinde dış taban kauçuk materyallerden üretilmiştir. Kauçuk taban üstün tutuş sağlar ve ıslak zeminlerde bile üstün tutuş sağlar. Puma çocuk spor ayakkabıları da dahil olmak üzere Roma serisinin yan yüzeylerinde formstrip deseni bulunmaktadır. Bu desen oldukça ikonik bir görünüme sahiptir. Son olarak ürünün Puma Roma koşu ayakkabısının dil kısmında Puma logo etiketi, yan yüzeylerde Puma Roma logosu ve topukta “Puma Cat” tasarımı yer almaktadır.

Puma Roma Koleksiyonunu Dalkılıçspor.com’da!

Sokak tarzını daha sportif bir hale getiren Puma Roma koleksiyonuna Dalkılıçspor.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz. Siyah ve beyaz, lacivert ve beyaz, kırmızı ve beyaz renklerinin ağırlıklı olarak yer aldığı seride kadın, erkek ve çocuk olmak üzere üç kategorinin ürünleri sergilenmektedir. Milenyum ruhu ile yenilenen serinin yan yüzeylerinde yer alan ikonik çizgiler varlığını sürdürmektedir. Eğer siz de Puma Roma koleksiyonundan hem şık hem de rahat bir ayakkabı satın almak isterseniz, Dalkılıçspor.com’u istediğiniz gün ve saatte ziyaret edebilirsiniz. Puma spor ayakkabı modelleri uygun fiyat avantajları ile sizleri bekliyor.