Kadın Çanta Alırken Bilmeniz Gerekenler

2019 yılının Ağustos ayında yapılan bir çalışmaya kadınların ve erkeklerin online alışveriş sitelerinden en çok hangi ürünleri satın aldığını tespit etmiştir. Araştırmaya göre kadınlar, ayakkabı, iç çamaşırı ve parfümden sonra internet üzerinden çanta satın almayı tercih ediyor. Kadınların günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası olan, kimi zaman işlevsel niteliği ile kimi zaman görüntüsü ile ön plana çıkan çantalar, birçok kadının almayı ve kullanmayı en çok sevdiği ürünlerden. Biz de bu yazımızda kadın çanta çeşitlerinden ve çanta almadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiğinden kısaca bahsedeceğiz. Hemen herkesin hayatının her anında ihtiyaç duyduğu bu ürün hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazıyı aşağıya doğru kaydırın!

Kadın Çanta Çeşitleri

Kadınların günlük hayatında kullandığı çantalar, ortama ve işlevine göre değişiklik gösterir. Örneğin okula giderken çoğunlukla siyah sırt çantası bile iş görürken, şık bir yemekte veya arkadaşlarımızla buluştuğumuz akşamlarda daha hoş bir görünüme sahip bir çantaya ihtiyaç duyarız. Bayan çanta modelleri genellikle şu başlıklarda sıralanır;

  • Kadın Spor Çantası: Bavul veya torba tipinde olan bu çanta modeli, çok miktarda eşyayı taşıyabilmek amacıyla üretilmiştir. İç hacmi yüksektir, ağırlık merkezi iyi ayarlandığından taşıması kolaydır. Özellikle spor yapmayı seven kadınların dolabında en az bir adet mutlaka bulunur.
  • Kadın Sırt Çantası: Son dönemlerde hemen her kadının dolabında bir tane bulunan çanta modellerinden biri de sırt çantası. Sırt çantası, işe giderken, okula giderken ve hatta tatile giderken bile kullanabileceğimiz işlevsel bir üründür. Eşyaların düzenli bir şekilde taşınmasını sağlar, iç hacmi büyüktür.
  • Kadın Omuz Çantası: Diğer modellere göre çok daha küçük iç hacme sahip olan kadın omuz çantası günlük ancak şık bir havaya ulaşmak için kullanılan çeşitlerdendir.
  • Kadın El Çantası: El çantaları, içerisine minik bir ruj, telefon ve kişisel bakım ürünlerini koymak için idealdir. Şık bir akşam yemeğinde ya da bir toplantı da tercih edilmesi yerinde olacaktır. 

Kadın Çanta Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir çanta satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle tercih etmeyi düşündüğünüz çantanın ebatlarını kontrol etmelisiniz. Eğer yanınızda birçok şeyi aynı anda taşımayı sevenlerdenseniz, büyük boyutta bir çanta seçmeniz yararınıza olacaktır. İşlevsel bir çanta arayışı içerisinde olduğunuz farkındaysanız, sıra geldi çantanın bölümlerine şöyle bir göz atmaya. Tüm eşyalarınız bir düzen içerisinde taşınsın ve mümkün olduğunca zarar görmesin istiyorsanız, çok bölmeli bir çanta seçin. Emin olun, pişman olmazsınız. Son olarak, satın almayı düşündüğünüz çantanın kumaşına mutlaka dikkat edin. Dayanıklı ancak kimyasal maddeler içermeyen, dokusu hoş bir çanta tercih ederseniz, hem uzun yıllar kullanabilirsiniz hem de içerisinde taşıdığınız eşyalarınız zarar görmez.

Eğer 2020 çanta modellerini incelemek ve bir kadın çanta satın almak isterseniz, Dalkılıçspor.com’u ziyaret edebilir, kendiniz için en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.