Nike Huarache Koleksiyonunun Ardındaki Güç

Bedenimizin gündelik hayatın karmaşasından ve koşuşturmacasından belki de en çok etkilenen bölgesi ayaklarımızdır. Gün içerisinde kendimizi daha iyi ve dinamik hissetmek için iyi bir spor ayakkabı almak belki de kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. İyi bir spor ayakkabı, ayağınıza binen yükü azaltır. Bu sayede yer çekiminin yarattığı basınç sebebiyle erkenden yorulmazsınız. Bunun dışında iyi bir spor ayakkabı, ayağınızı tabanından bileğe kadar birçok noktada destekler. Bu sayede, daha sağlam adımlar atarsınız. Zemine tam tutuş sağlayan, ortopedik ve rahat bir ayakkabı ancak alanında uzman kişiler tarafından üretilebilir. Biz de bu yazımızda spor dünyasının en önemli markalarından biri olan Nike Huarache koleksiyonundan bahsedeceğiz. Nike Huarache modelleri ve özelliklerine değineceğimiz yazımız, kafanızdaki bütün soru işaretlerinin silecek.

Nike Huarache Koleksiyonunun Deneyim ve Yenilik Gücü

Nike Huarache erkek ve Nike Huarache kadın modellerinin yaratıcısı olan marka, 20.yüzyılın ilk yarısında Phil Knight tarafından ABD’de kurulmuştur. Knight, tasarladığı ilk spor ayakkabıların prototiplerini Japonya’da ürettirmiştir. Başlangıçta Blue Ribbon Sports adı ile kurulan markanın ilk ayakkabıları, başlangıçta yalnızca yedi dolardan alıcı bulabiliyordu. Japonya’daki üretimin ABD’ye taşınması ile birlikte firma köklü bir değişim geçirmiş ve Yunanca “Zafer Tanrıçası” ismini taşıyan Nike ismini almıştır. Firmanın kült hale gelen slogan ve logosunun kullanılması ile birlikte, Nike global çapta bilinen lider bir marka haline gelmiştir.

Nike Huarache Hakkında Genel Bilgiler

Nike Huarache koleksiyonu ilk defa 1991 yılında Tinker Hatfield tarafından tasarlanmıştır. Su kayağından esinlenen Hatfield, yüksek performans sunan günlük bir spor ayakkabı üretmek istemiştir. Dış tabanda yer alan soyulmuş waffle deseni ile ayakkabının silüeti ciddi bir değişim geçirmiştir. Diğer Nike spor ayakkabı modellerinin aksine neopren materyalden üretilmiştir. Ayakkabının orta kısmında Phylon teknolojisinden yararlanılmıştır. Dış tabanda yer alan topuk parçası termoplastik malzemeden üretilmiştir. Bu sayede ayak her yere tam oturur ve kalıcı bir konfor sağlar. Ayakkabının üst kısmında yer alan naylon ve sentetik malzeme, üst kısmı destekler. Ayakkabının iç kısmı, oldukça rahattır ve ayağı çorap gibi sarar. Köpük orta tabanı sayesinde, hafif bir yastıklama ile ayağın rahat etmesini sağlar. Elastik bantlı yapısı ile zemine tam uyum sağlar.

Kaliteli malzemenin, usta ve deneyimli ellerle buluştuğu Nike Huarache koleksiyonuna uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz, Dalkılıçspor.com’u ziyaret edebilirsiniz. Nike Huarache indirim haberlerini takip edebilir, Dalkılıçspor.com’un ayrıcalıklı dünyasından yararlanabilirsiniz.