Adidas Copa Krampon Serisi

Çok uzun zamandır spor giyim ve spor ayakkabı ürünleri sektöründe dev bir marka olarak kabul edilen Adidas Copa adını verdiği krampon serisini de 30 yılı aşkın süredir çıkarmış olduğu her yeni teknoloji ile harmanlayarak farklı modellemelerle piyasaya sürmektedir.

Geçmişten günümüze krampon ayakkabı ihtiyacında en iyisini ve en kalitelisini üretmekte olan Adidas, ister halı sahada ister çim sahada sorunsuz performans gösterebilmek için modellenmiş ve saha içerisinde hem hız hem hakimiyet konusunda müthiş hareketlilik sağlayabilmiş bir krampon modelini bizlerin kullanımına sunmuştur.

Copa krampon modelleri kendi içerisinde farklı ihtiyaçlara yönelik farklı özellikleriyle kategorilere ayrılsa da, kullanım amacı olarak aynı amaca hizmet eder. Saha içerisinde hızlı olma, topu kavrama kabiliyeti, ayak hareket kısıtlılığının ortadan kalkması, ayağın ortopedik olarak oldukça rahat hissetmesi gibi ihtiyaçların hepsini karşılayan Copa modeli kramponlar ister profesyonel olarak çıkılan futbol müsabakalarında ister amatör olarak oynanan karşılaşmalarda oyuncuyu saha içerisinde oldukça öz güvenli hissettirir.

adidas copa

Adidas Copa 19 Çim Saha Kramponu

Adidas Copa 19, çim sahalarda oynanan karşılaşmalar için müthiş performans arttırıcı bir ayakkabıdır. Ayağın topla buluşmasında oldukça etkili bir tutuş sağlayan bu model, üretim aşamasında üst kısmına herhangi bir katman, bağcık, kenarlık gibi detaylar eklenmeden üretildiğinden Adidas’ın Purecut dediğimiz çorapsı burun kısmı ile saha içerisinde oyuncunun top sürüşünü yüksek oranda destekler. Aynı zamanda topun ayaktan kaymasını da önlediği için oyunda yapılacak hareket manevralarında da oldukça başarılı olunmasını sağlar.

Kramponun üst kısmındaki deri malzeme oldukça yüksek kaliteli olmakla birlikte ayakta hafifliği sağlayarak maç esnasında ayağın oldukça konforlu olmasına da fırsat sunmaktadır. Adidas’ın Primeknit teknolojisinin bu krampona da uygulanması, bilek kısmının tutuculuğunu arttırarak giyilip çıkarmasını da oldukça kolaylaştırmıştır.

Çim sahada oynanan karşılaşmalarda saha tutuşu çok önemli bir unsur olduğundan, üretim teknolojisinde saha tutuşunun da sağlanması göz önünde bulundurularak Copa 19 krampon modelinde Exoframe dediğimiz bir taban plakası ayakkabının tabanına eklenmiştir. Böylece ayağın yerle temas ettiği basınç noktalarında yastıklama özelliğinden de faydalanılabilmektedir.

adidas copa

Adidas Copa 20.3 Halı Saha Kramponu

Yapay çim üzerinde oynanan futbol karşılaşmalarında oyuncuların yüzde yüz ayak performansı göstermesine yardımcı olan Adidas Copa 20.3 krampon, halı saha kramponu klasmanında en iyilerden biri olarak kabul görmekte. Tıpkı diğer krampon modellerinde olduğu gibi topun saha içerisindeki hakimiyetini elinde bulundurmak isteyen oyuncular için tasarlanmış bu ayakkabı, deri malzemeden üretilen yapısı ile burun kısmındaki dikişlerinin özelliklerini bir arada kullanarak topun ayaktan kaymasını tamamen önler.

Aynı zamanda kramponun yan kısımlarında yer alan esnek fileli panel, bağcık kısmının altındaki ayağı terletmeyen ve kaydırmayan dil kısmı ve taban kısmında ayağın hareketini destekleyen ve ayak yorgunluğu önleyen köpük teknolojisi bu kramponu diğer tüm halı saha kramponlarından ayırarak oldukça başarılı bir noktada değerlendirilmesine sebep olmuştur.

adidas copa