New Balance Modelleri Beğeni Topluyor

Günümüz spor ayakkabı tercihlerinde ilk sıralarda yer alan markalardan olan New Balance, 100 yılı aşkın bir süredir rahat ve modern spor ayakkabı üretiminde başarı göstermeye devam etmektedir. Herkes için spor ayakkabı tercihinde ayağın ve ayak tabanının rahat olması önceliği ilk sırada yer aldığından, marka bu önceliği kendisi için üretim esası olarak almış ve bugüne kadar çıkarmış olduğu her modeli bu esasa göre tasarlayarak her dönem severek ve beğenilerek giyilen ürünlerini piyasaya sürmüştür.

1900’lü yılların başında ilk olarak ayakkabı tabanlığı üretmeye başlayan marka, zaman içerisinde kendisini geliştirerek ayakkabı üretimine başlamış ve 1970’li yıllarda artık küresel düzeyde spor ayakkabı ve spor giyim üreten bir şirket haline gelmiştir.

New Balance ayakkabı modellerinin ortaya çıkış aşamasında üretim nedeni olarak tüm gün ayakta çalışan insanların ayaklarını rahat ettirme düşüncesi olsa da, zaman içerisinde modern hayatın gereklilikleri gereği hem rahatlık hem ayakkabıda bir tarz sahibi olunması hem de kalite bir araya getirilerek yepyeni ve sevilen ayakkabı modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Zaman içerisinde sadece ayakkabı üretimi olarak değil, spor giyimde de rahatlığı ve şıklığı bir araya getirmeye özen gösteren marka üretmiş olduğu spor giyim ürünlerinde de üretim düşüncesi her bedene ve her kalıba uygun olabilecek kıyafet üretimleri yaparak bu sayede vücuda ve ayağa tam uyum sağlayıp daha yüksek performans sağlanacak ürünleri kullanma şansına erişilebilmesidir.

Günümüzde artık New Balance denilince ayakkabıyla özdeşleşen N logosu, ayakkabının tasarımında yer alan benzer ya da zıt renklerin bir şıklık yaratacak şekilde buluşturulması, en çok kullanılan modellerin tasarımının aynı tutularak konfor kısmında teknolojik yeniliklere uyum sağlanması gibi süreçler markayı kendisi yapan öncelikler olarak kabul görmektedir.

New Balance Kadın Spor Ayakkabıları

New Balance kadın spor ayakkabı üretiminde artık dünya genelinde sevilen ve hem kalitesiyle, hem üretmiş olduğu modellerle beğenilerek kullanılan bir marka olarak kabul görmektedir. Buradaki esas nokta, markanın üretimine devam ettiği çok uzun yıllar boyunca sürekli olarak teknolojik gelişmelere ayak uydurup hep “daha iyi”ye yönelerek ayakkabı kalıbı ve performansı konusunda yüzde yüz başarılı olmaya çalışmasıdır.

New Balance’ın çıkarmış olduğu modellerde isim olarak sayıları kullanması da markanın kendine has geliştirdiği tarzlardan bir tanesidir. New Balance 574, 576, 420, 501 gibi örneklendirebileceğimiz modeller ayakkabıların model ismi yerine kullanılan sayıları ifade eder. Şirketin bu tip bir pazarlama tekniği kullanmasındaki esas bu ayakkabıları kullanan müşterilerin ürünlerin model isimlerine göre başkalarının fikirlerinden etkilenerek değil, kendi ihtiyaçlarına göre hali hazırda numaralandırılmış olan modellerden seçebilmelerine imkan sağlamaktır.

New Balance Erkek Spor Ayakkabıları

New Balance erkek spor ayakkabı modellerinde, tıpkı kadınlar için ürettiği ayakkabılarda olduğu gibi hem rahatlığı hem de tarzı bir arada harmanlayarak yeni ayakkabılar oluşturmaya özen göstermiştir. Erkek spor ayakkabı konusunda sporla uğraşan erkekleri de (kadınlarda olduğu gibi) göz önünde bulunduran marka, özellikle koşu ayakkabısı alanında geçmişten günümüze iyi bir koşu ayakkabısı üreticisi olmuştur. Örnek vermek gerekirse; ilk olarak 1925 yılında merkezi Boston’da bulunan marka, Boston Koşu Kulübü için ilk koşu ayakkabısını tasarlamış, bu ayakkabının başarısıyla birlikte 1941 yılına gelindiğinde marka artık hem koşu ayakkabısı, hem basketbol ayakkabısı, hem boks ayakkabısı, hem de beyzbol ayakkabısı üreten bir marka haline gelmiştir. Aynı zamanda tasarım kısmını da kendisi ilerleten New Balance, dünya genelinde başarılarını duyurmaya devam ederek 1960 yılında “Trackster” adını verdiği tasarım koşu ayakkabısıyla dünya üzerinde ilk kez farklı genişliğe sahip kalıpları bulunan koşu ayakkabısını üreten marka ünvanına da sahip olmuştur.

Özetleyecek olursak erkek spor ayakkabı konusunda en bilindik markalar ve en başarılı markalar arasında sayılan New Balance, bu özelliğini kaybetmemek ve yıllardır kendisini tercih eden müşterilerini hayal kırıklığına uğratmamak için her daim özenle ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üretimlerine devam etmektedir.