Adidas Gazelle Modeli Geçmişi Günümüze Taşıyor

Spor ayakkabı ve spor giyim konusunda artık dünya devi bir marka olarak tanıdığımız Adidas Gazelle spor ayakkabı modeliyle de her sezon adından sıklıkla söz ettirmekte. 90’ların en sevilen ayakkabılarından olan Gazelle modeli, günümüz sokak stiline ve aynı zamanda modeller arasındaki şıklık yarışına keskin bir fark atıp yenilenmiş haliyle Adidas’ın başarısını bir kez daha kanıtlamış olduğu bir model olarak satışa sunulmuştur.

Adidas Gazelle modeli hem günlük olarak kullanılabilecek ayakkabı şıklığına, hem ayağı rahat ettirecek taban kalıp konforuna hem de modaya uygun tarzı ve ister canlı ister mat olarak tercih edebileceğiniz renk seçeneklerine sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle hem çocuklar, hem gençler hem de yetişkinler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Modelin en yerleşik özelliği olan süet üst yüzeyi, kullanıcılara spor ayakkabının şıklıkla birleşmiş halini deneyimleme imkanı sunar.

Aynı zamanda Adidas’ın global olarak marka amblemi olan 3 çizgili tasarımı ayakkabının yan yüzeylerinde geçmişten günümüze kullanılmaya devam etmekte, ayakkabının farklı renklerdeki seçeneklerinde renklendirilmiş olarak da kullanılan bu çizgiler modele ayrı bir detaylandırma katarak beğeni kazanmaktadır.

Geçmişten Günümüze İkon Model: Adidas Gazelle

Adidas Gazelle renkleri ve ayağı sarışıyla 90’lı yıllardan beri markanın en ikon modellerinden biri haline gelmiştir. Retro etki barındırdığı da söylenebilecek Gazelle, o yılların modasını günümüzün modern duruşu ile birleştirerek bir spor ayakkabıdan beklenecek rahatlık ve şıklık performansını sonuna kadar karşılayabilmektedir. Modelin iç kısmında yer alan sentetik astar ve dış kısmındaki kauçuk malzemeden üretilmiş dış taban da ayağın hem konforlu bir hareket kabiliyetine sahip olmasını hem de ağırlık olarak zorlanmadan bedeni rahatça taşıyabilmesine imkan tanımaktadır.

Adidas Gazelle kadın ve erkekler için model ve renk fark etmeksizin kullanılan, genele hitap eden bir ayakkabı olduğundan sadece dış görünüş açısından farklılığı bulunan iki farklı şekle sahip modele sahip bir spor ayakkabı olma özelliğini taşımaktadır. İlk model, hepimizin bildiği ve yıllardır tasarımını koruyan orta kalınlıktaki tabanlı, ayakkabının yanlarındaki üç çizginin en üsttekinin bitişiğinde “Gazelle” yazan ve arka kısmında Adidas logosu bulunduran klasik Gazelle; diğeri ise yine aynı taban yapısında bulunan, çizgilerin dışında daha topuğa doğru ortalanmış ve altın yazılarla kutucuk içine alınmış Adidas Gazelle yazısına sahip Adidas Og Gazelle modelidir. Bu modelin Adidas Og W serisi şeklinde kadınlar için özel üretilmiş modelleri de bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir