Maceraperest Sporcular The North Face Markasını Tercih Ediyor

Outdoor spor alanlarıyla ilgilenen her sporcunun vazgeçemeyeceği bir markası varsa, o marka mutlaka The North Face olacaktır. Çok uzun yıllardır keşif tutkunlarının bir numaralı tercihi olan marka, dünya genelinde ilk kez 1966 yılında iki doğa yürüyüşçüsü arkadaşın kurdukları hayali gerçekleştirerek bir dağcılık ürünleri satan mağaza açmasıyla birlikte ortaya çıkmış ve o günden bugüne 50 yılı aşmış tecrübesiyle dünya standartlarında sunduğu kaliteli giyim, ayakkabı ve spor malzemesi ürünleriyle sektöre adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

Markanın isim olarak betimlemesini bir dağın en zorlu kısmının kuzey yönü olmasıyla bağdaştırmaktadır. Zorluklara karşı direnen, çözüm geliştiren ve memnuniyet oluşturan The North face, ilk olarak 1966’da açmış oldukları küçük dükkandan satışlarını geliştirerek daha kapsamlı ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırır hale gelmiştir. Hem seyahat ekipmanları, hem dağcılık ekipmanları, hem tırmanış ekipmanları hem de sırt çantası sektörü içerisinde artık bir perakendeci olarak var olan The North Face markası haline dönüşmüştür.

The North Face Markasının Popülerleşme Süreci

Bu süreçten sonra, bilinirliği git gide dünya geneline yayılan marka tamamen outdoor sporcularla iş birliği içerisine girerek dünyanın pek çok çeşitli bölgelerinde yapılan keşif gezilerine sponsorluk yapmaya başlamıştır. O yıllarda markanın günümüzde dahi süre gelen “Never Stop Exploding” mottosu da ortaya çıkmış, bu keşifler için gerekli her türlü malzemenin üretilmesi ve geliştirilmesine hız kesilmeden devam edilmektedir.

Devam eden yıllarda, The North Face ürünleri yelpazesi git gide genişleyerek sadece dağcılık üzerine giyim ve ekipman üretimiyle sınırlandırılmayarak kayak sporu için de yepyeni bir üretim dalgası başlatılmıştır. Ekstrem kayakçılık konusunda gereken kıyafet ürünleri, ayakkabı ürünleri ve ekipmanlar markanın profesyonel üretim bandına sokularak o günlerin modası da takip edilip kreasyonlar her seferinde genişletilmiştir. En sonunda marka o dönemde Amerika’da bir numaralı yüksek teknolojili-performans arttırıcı dış giyim ürünleri, kayak kıyafetleri, dağcılık kıyafetleri ve ekipmanları, uyku tulumları ve çadırlar, sırt çantaları gibi ürünleri satan tedarikçi haline dönüşmüştür.

90’lı Yılların Ses Getiren Teknolojisi: Tekware

90’lı yıllarda hali hazırda dağ kampçıları için, tırmanış meraklıları için, seyahat düşkünleri için, arazi sporcuları ve sert mevsim koşullarında korunaklı giysi ihtiyacını karşılayanlar için en sevilen marka olarak bilinen bu marka; spor giyim sektörüne de iddialı bir giriş yaparak bahsi geçen doğa sporlarında kullanılacak The North Face t-shirt, sweatshirt, mont, yelek mont, eşofman vb. ürünleri koleksiyon olarak su geçirmez, aşınmaz, sıcaklık tutucu özellikleri barından Tekware teknolojisiyle birlikte piyasaya sürmüştür.

O dönemden sonra yeni üretim koşullarına hiçbir zaman ara vermeden devam edilmiş, o dönemlerden bu günlere hala aynı memnuniyet ve güvenle kullanılmaya devam edilen ayakkabı koleksiyonları da bir bir piyasaya sürülmüştür. The North Face ayakkabı denildiğinde markaya aşina olan herkesin aklına gelen dağcılık ayakkabıları, şehir içinde dahi kullanılmaya başlanarak hem su geçirmez özelliği, hem sıcak tutucu özelliği hem de ayak tabanını rahat ettiren ergonomik yapısı ile kullanan herkesin inanılmaz memnun kaldığı hafif botlar olarak anılmaktadır.

Bunun dışında arazi koşullarında ayakları zorlamadan ve olması gereken kuruluk/sıcaklık performansını koruyan arazi koşusu ayakkabılarında; yazlık sandaletlerde ve terliklerde de oldukça başarılı üretimler gerçekleştiren marka, her yaştan bireyin bu konforu yaşamasına da imkan sunmaktadır.

İster çadır, mont ve dağcılık ekipmanlarını satın alıp eğlenceli bir haftasonu kaçamağı geçirebilir, ister kar tatillerinde kayak ekipmanları ve kar montuyla şık ve rahat bir kayak keyfi yaşayabilir, ister nam salmış botları kullanarak ayağınızın ağır ve su geçiren botlardan kurtarabilir, ister doğa yürüyüşleri ve günlük yaşamda kullanılan t-shirt, şort, sweatshirt, polar ceket, gömlek, bere vb. çeşitli ürünlerini kullanarak hem konforlu hissedebileceğiniz hem de kalitesinden emin olacağınız ürünlerle günlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bahsettiğimiz tüm bu ürün çeşitliliğine “dalkilic.com” adlı sitemizden The North Face kategorisinde birbirinden uygun fiyatlarla ulaşabilmeniz mümkündür.